Domů Články Vánoční dárek pro hráče – osvědčené nápady

Vánoční dárek pro hráče – osvědčené nápady

Do Vánoc už nezbývá mnoho času, takže je ideální doba na promyšlené nákupy dárků pod stromeček. V tomto článku vám představíme osvědčené nápady na vánoční dárky pro hráče z různých cenových kategorií.

Co koupit hráči k Vánocům?

Každý z nás sní o tom, že dárek, který koupíme, bude ten pravý a udělá obdarovanému radost. Při výběru dárku pro hráče k Vánocům byste měli zohlednit jeho zájmy a vybavení, které v současné době vlastní. Pokud je obdarovaný fanouškem PlayStation a vlastní konzoli předchozí generace, může být nová verze zařízení vysněným dárkem. Naopak fanouška her Super Mario potěší nová konzole Nintendo Switch.

dárek pod řetězem pro hráče

Při nákupu dárku k Vánocům pro hráče stojí za to odmítnout nákup hry hned na začátku. Každý hráč má své oblíbené herní žánry, a dokonce i studia, která hry vyrábějí. Je tedy velká pravděpodobnost, že oblíbenou hru už má obdarovaný na poličce a jeho další kopie bude nevhodným dárkem. V dnešní době se hry neshromažďují pouze na poličce v pokoji, ale také na virtuálních platformách. Proto je obtížné získat informace o hře, kterou vlastníte. Zde je několik nápadů na vánoční dárky pro hráče, které se budou líbit každému.

Konzole jako dárek k Vánocům

Nová konzole může být ideálním vánočním dárkem pro hráče, kteří již vlastní konzoli starší generace. Každých několik let výrobci vydávají nový model zařízení, který podporuje hezčí hry, má větší výpočetní výkon atd. Před nákupem se vyplatí zjistit, jakou generaci konzole již obdarovaný má a jakou platformu má nejraději. Na trhu dominují čtyři zařízení: PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S a Nintendo Switch OLED. Každá z těchto konzolí osloví trochu jiného hráče, proto je dobré se před nákupem podívat na dostupnou knihovnu her. V některých obchodech můžete dokonce získat konzoli s další hrou – takové sady vycházejí cenově velmi výhodně.

Herní podložky a ovladače jako dárky

Podložka je základním příslušenstvím, které se nachází v pokoji každého hráče vlastnícího konzoli. Ke každému zařízení se dodává alespoň jeden ovladač, který umožňuje pohodlné hraní na gauči. Zajímavým nápadem na dárek pro hráče k Vánocům může být druhá taková podložka, která umožní hru pro dvě osoby najednou. V internetových obchodech jsou k dispozici ovladače pro konzole Xbox, PlayStation a Nintendo Switch. Nic nestojí v cestě, pokud obdarovaný hraje na počítači. Podložku pro Xbox lze použít i pro hraní počítačových her. Při nákupu se vyplatí věnovat pozornost výrobci ovladače a bezdrátové funkci. Rozhodně nejlepším dárkem bude originální podložka, která zajistí pohodlné hraní.

Volant pro hráče – vánoční dárek

Pokud je obdarovaný fanouškem závodních her, může se volant pro hráče stát zajímavým vánočním dárkem. Někteří hráči rádi hrají s klávesnicí a myší, zatímco jiní si raději užívají virtuální hru s podložkou v ruce. Zbytek hráčů si účast ve virtuálním závodě bez speciálního volantu nedokáže představit. V internetových obchodech jsou k dispozici sady, které obsahují zmíněný volant, pedály a převodovku. Mezi uznávané výrobce volantů pro hráče patří především Logitech a Thrustmaster. Herní volant lze připojit jak k počítači, tak k vybraným konzolím.

Klávesnice jako vánoční dárek

Klávesnice je jednou ze základních součástí stolního počítače. Každý vášnivý hráč počítačových her by měl mít ve svém pokoji alespoň jednu kvalitní klávesnici pro pohodlné hraní. Možná se tato klávesnice ukáže jako ideální vánoční dárek pro hráče. I když obdarovaný již klávesnici má, nic mu nebrání v tom, aby ji vyměnil za lepší model. Internetové obchody nabízejí speciální klávesnice určené pro hráče, které poskytují pohodlný zdvih kláves a mají malou prodlevu mezi kliknutím a odezvou ve hře. Většina modelů nabízí také speciální RGB osvětlení, které je mezi fanoušky virtuálního hraní velmi oblíbené.

Počítačová myš s vánočním stromkem

Mezi základní součásti počítačové sestavy patří již zmíněná klávesnice a počítačová myš. Toto příslušenství je hráči nejvíce využíváno, proto se doporučuje jeho výměna každých několik let. Pro zkušené hráče bude ideálním dárkem k Vánocům počítačová myš na kabelu s vysokým ukazatelem DPI. Tento ukazatel jinak vyjadřuje citlivost myši na pohyby ruky. U her, které vyžadují rychlé reakce, má tento aspekt velký význam. Hráči potřebují myš, která jim zároveň zajistí pohodlné hraní po několik hodin. V internetových obchodech jsou k dispozici myši, které jsou speciálně tvarované pro ruce hráčů.

Herní podložky pod myš a klávesnici

V posledních letech se zvýšil zájem o podložky pod myš a klávesnici pro hráče. Kvalitní podložka pod myš může hráče ušetřit bolesti zápěstí a navíc může být skvělým designovým prvkem. Většina výrobců nabízí podložky pod myš s přídavným RGB pruhem, který lze různými způsoby naprogramovat. Hráče, který již vlastní svítící klávesnici a myš, takový dárek k svátku jistě potěší. V obchodech jsou k dostání podložky pod myš mnoha velikostí. Před nákupem se vyplatí zkontrolovat šířku stolu, aby některá z podložek netrčela ven.

Počítačová sluchátka jako dárek k Vánocům

Sluchátka jsou skvělým nápadem na vánoční dárek pro hráče, kteří často hrají s přáteli. Umožňují pohodlné hraní i po dlouhé hodiny a připojený mikrofon umožňuje efektivní komunikaci s ostatními účastníky virtuální hry. Kvalitní sluchátka umožňují přesněji určit polohu nepřítele, což je v síťových hrách nesmírně důležité. Hráčům rozhodně doporučujeme sluchátka na kabelu – ta zajistí absenci jakéhokoli zpoždění ve vztahu ke hře. Tento typ příslušenství se skvěle hodí také pro fanoušky sledování filmů nebo poslechu hlasité hudby, aniž by rušili ostatní členy domácnosti.

Dárkové karty – dárek pro hráče k Vánocům

Pokud obdarovaný již má své vysněné počítačové vybavení a nákup gadgetu je příliš riskantní, pak bude ideálním nápadem na dárek pro hráče pod vánoční stromeček dárková karta. V internetových obchodech jsou k dispozici speciální předplacené a předplacené karty, které po aktivaci doplní finanční prostředky ve virtuálních obchodech. Takové řešení umožní hráči použít tyto prostředky na nákup hry podle vlastního výběru nebo doplňku k oblíbenému titulu. Před nákupem je důležité zkontrolovat, na jaké platformě hráč virtuální hry nakupuje.

Jak vybrat ideální vánoční dárek pro hráče?

Odpověď na tuto otázku není tak snadná, jak by se mohlo zdát. V obchodech je celá řada počítačových her a pomůcek, které by mohly oslovit příznivce virtuálních her. Při hledání ideálního dárku se však vyplatí začít od poznání zájmů obdarovávané osoby. Znalost oblíbené platformy nebo způsobu hraní vám umožní vybrat gadget, který bude hráči sloužit mnoho let.

dárky pro hráče k Vánocům

Při výběru dárku je také třeba mít na paměti, že i když obdarovaný danou pomůcku, například podložku, má, neznamená to, že nebude potřebovat jinou. Podobná situace je i v případě počítačové myši, kterou lze vyměnit za lepší model nebo ji používat společně s notebookem.

5/5 - (12 votes)
Sdílejte tento příspěvek!
Bigosik
Bigosik

Jsem fanouškem mnoha her různých žánrů - od simulací přes plošinovky až po střílečky. Nejvíce času jsem rozhodně strávil v simulátorech, kde jsem vytvářel jednu generaci za druhou (zejména v The Sims 2), a v Minecraftu, kde jsem stavěl spoustu budov a prozkoumával svět.

Articles: 18

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *