Domů Články Zahrajte si svou oblíbenou hru kdykoli a kdekoli!

Zahrajte si svou oblíbenou hru kdykoli a kdekoli!

Kapesní konzole se v posledních letech staly oblíbeným společníkem mnoha hráčů, a to z dobrého důvodu. Jednou z hlavních výhod je samozřejmě jejich přenosnost. Jejich kompaktní design umožňuje hráčům snadno je přepravit v kapse nebo tašce a užít si své oblíbené hry kdekoli – na cestách, během čekání na autobus nebo dokonce v klidném koutě kavárny. Díky optimalizaci hardwaru mnoho kapesních konzol nabízí vynikající výdrž baterie, což znamená, že hráči mohou prožít hodiny zábavy bez přerušení. Kromě toho, co se týče obsahu, některé kapesní konzole mohou nabídnout exkluzivní hry, které poskytují jedinečné zážitky, které nejsou k dispozici na jiných platformách.

Výběr herní konzole

Při výběru kapesní konzole také nejde jen o funkcionalitu; mnoho z nich má stylový design a stává se tak nejen nástrojem pro zábavu, ale i módním doplňkem. Pro mnohé je tedy volba kapesní konzole kombinací pohodlí, výkonu a osobního stylu. PlayStation Vita, často označovaná jako PS Vita, od firmy Sony patří mezi nejprestižnější kapesní konzole na trhu a to díky kombinaci vyspělého hardwaru, kvalitního designu a atraktivního herního portfolia.Nyní se na ni podíváme blíže.Sony PlayStation Vita, nástupce oblíbené PSP (PlayStation Portable), se objevil na trhu šest let po svém předchůdci. V době, kdy mobilní trh zažívá revoluci, především v oblasti her, vstoupila Vita s cílem zaujmout pevné místo na trhu.

Technické parametry

  • Design a Rozhraní Zatímco PS Vita si zachovává základní formu PSP, je vybavena větším widescreen displejem. Na levé straně je křížová směrovka, napravo tlačítka a analogové páčky na obou stranách. Výkonové tlačítko s logem PlayStation je umístěno vlevo dole. Na spodní straně je také konektor pro sluchátka, napájecí port, USB a mikrofon. V horní části jsou sloty pro herní kartu – menší a praktičtější než UMD disky.
  • Zvukové Funkce Vita je vybavena dvěma reproduktory, ale pro hraní mimo domov se doporučuje použít kvalitní sluchátka.
  • Vlastnosti a Materiál Přestože je Vita o něco větší než PSP, její hmotnost je pouhých 260 gramů. Je vyrobena především z plastu, což jí dává lehkost a zároveň pevnost.
  • Technická Specifikace Baterie Vity vydrží při intenzivním používání zhruba 5 hodin. Napájení je možné pomocí přiloženého adaptéru nebo USB a nabíjení trvá zhruba 2,40 hodiny.Vita je vybavena výkonným hardwarem, včetně Quad Core procesoru ARM_Cortex TM-A9. Hlavní hvězdou je však grafický čip PowerVR SGX543MP4+, který přináší kvalitu na úrovni PlayStation 3.Co se týče uložiště, Vita vyžaduje proprietární paměťové karty, což může být pro některé nevýhodou.
  • Displej a Kamera Vita má 5palcový Super AMOLED Plus displej s rozlišením 960×544. Dále je vybavena dvěma kamerami s rozlišením 640×480.
  • OvládáníOvládání Vita harmonicky kombinuje prvek tradičních herních konzol s inovativními funkcemi, které reflektují trend současné éry. Jednou z hlavních výhod je jeho dotyková obrazovka, která umožňuje hráčům ponořit se do her s novým způsobem interakce. Kromě toho dvojice analogových páček poskytuje precizní ovládání, což je ideální pro tituly vyžadující rychlé reakce a strategii. Ovládání Vita tak přináší kombinaci intuitivního designu s vysokým výkonem, díky čemuž nabízí hráčům bohatý a pohlcující herní zážitek. Výsledkem je zařízení, které oslovuje jak veterány herního průmyslu, tak nováčky, kteří se teprve seznamují s kouzlem videoher.

Konečné hodnocení?

PlayStation Vita, často označovaná jako PS Vita, je kapesní herní konzole od společnosti Sony. Její rozhraní je inspirováno smartphony s ikonami ve tvaru bublin. Nabízí multitasking a dotykovou obrazovku, ale některé funkce, např. podpora pro Flash v internetovém prohlížeči, chybí. PS Vita podporuje jak fyzické hry, tak digitální stahování z PlayStation Store. Ačkoli má silný hardware srovnatelný s PS3, její postavení na trhu je výzvou kvůli silné konkurenci od smartphonů a tabletů.  Přesto je PS Vita považována za jeden z nejlepších kapesních herních systémů své generace.

Sponzorovaný článek

5/5 - (22 votes)
Sdílejte tento příspěvek!
Redakce RitzyRanger
Redakce RitzyRanger
Articles: 2

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *