Domů Články Speciální židle je nutností!

Speciální židle je nutností!

Ergonomická židle pro správné držení těla

Jste nadšenec do videoher? Pak je jistě samozřejmé, že trávíte spoustu času sezením a hraním her. Pokud musíte hrát před monitorem počítače nebo na konzoli, nutně potřebujete kvalitní židli, na které budete sedět. Můžete sedět na pohovce nebo na židli v jídelně, ale pokud se chcete při hraní cítit opravdu komfortně a na vrcholu, musíte mít speciální herní židli. Vaše záda Vám budou vděčná!

Pokud přemýšlíte o tom, jak vylepšit svou herní stanici, je výběr pohodlného sedadla zásadní. Dokonalá herní židle s ergonomickým designem se přizpůsobí vašemu držení těla a zlepší vaši fyzickou pohodu i herní zážitek. Herní židle jsou pohodlné a robustní židle určené pro skutečné hráče, jako jste vy.

Typy herních židlí -které si vybrat?

Když se řekne herní židle, většinou se Vám vybaví design, ale herní židle se neobejdou bez podpěr těla, jako jsou ergonomické sedáky, odnímatelné bederní polštáře pro spodní část zad a nastavitelné područky pro pohodlí a kontrolu držení těla.

V dnešní době se herní a kancelářské židle vyrábějí v nejrůznějších stylech, provedeních a barvách a vy si můžete vybírat. Některé z nich mají vysoké ceny, ale mají k tomu důvod, jsou výkonnější a vyrobené z vysoce kvalitních materiálů. Proto uvádíme , podle čeho si herní židli vybrat. I když mezi výrobci panuje velká konkurence, není těžké najít herní židle s vysokými standardy kvality za stále nižší ceny.

Na co se při výběru zaměřit?

V podstatě se díváte na židli, ale pokud se podíváte trochu dál, všimnete si různých funkčních a stylistických prvků, které odlišují herní židle od jiného modelu. Patří mezi ně například čalounění v oblasti opěrek rukou, dolní bederní opěrka, podpora krku nebo úhel sklonu opěradla.

Mezi vlastnosti, kterými by měla židle disponovat tedy patří:

Nastavitelnost-Plně nastavitelná židle dokáže víc než jen zvedat a spouštět židli podle Vaší výšky. Područky se budou pohybovat, krční a bederní opěrky budou nastavitelné a některé mohou mít i opěrky nohou, které se vysouvají ze základny. Když jste v dlouhé patnáctidenní bitvě, potřebujete, aby vaše židle zůstala pohodlná po dlouhou dobu!

Pohodlí-Vzpomeňte si na standardní kancelářské židle, na kterých sedíte, a po delší době se vám chce vstát, protože si začnete namáhat záda a kolena. Neměli byste se v křesle cítit uvolnění? Když sedíte dlouhé hodiny, je pohodlí jedním z hlavních prvků, na které je třeba brát ohled.

Podpora-Dlouhé sezení se z dlouhodobého hlediska rovná problémům a bolestem. K tomu dochází, když nemáte správnou oporu, která by udržovala Vaše tělo ve správné poloze. Některé židle mohou dokonce zničit vaše držení těla, pokud neposkytují dostatečnou oporu páteři a nohám. Plná opěrka by měla mít polstrování dolní části zad, opěrku hlavy, ergonomický design a v některých případech i opěrku nohou s polštáři.

Cena-U židle je důležité určit její hodnotu v rovnováze s tím, co za ni dostanete. Nepodceňujte význam pohodlné a ergonomické židle. Možná utratíte o něco více, ale vašemu zdraví to jistě prospěje.

Pojezdová kolečka- Důležitým faktorem je také kvalita kol (a jejich pohyb). Pokud se pohybujete po dřevěné podlaze nebo koberci, je třeba zvolit správná kolečka, aby se po povrchu lépe klouzalo. Ujistěte se, jak se můžete s křeslem pohybovat v závislosti na tom, co děláte; televize, hry, jednoduché používání počítače všechny tyto činnosti vyžadují různý stupeň uvolnění a pohyb s křeslem by měl být co nejsnazší a zároveň ochránit podlahu před poškrábáním.

Vnější materiál

5/5 - (16 votes)
Sdílejte tento příspěvek!
Redakce RitzyRanger
Redakce RitzyRanger
Articles: 2

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *