Domů Phasmophobia Průvodci Phasmophobia Jak mohu opravit a nastavit mikrofon v aplikaci Phasmophobia?

Jak mohu opravit a nastavit mikrofon v aplikaci Phasmophobia?

Phasmophobia je hra, ve které mají hráči možnost komunikovat s duchy pomocí spiritistické krabičky nebo desky Ouija. Bohužel spousta hráčů má problém s nefunkčním mikrofonem. V tomto návodu vám ukážeme, jak nastavit mikrofon ve hře Phasmophobia a co dělat, když hra mikrofon nedetekuje.

Jak nastavím mikrofon v aplikaci Phasmophobia?

Komunikace přes mikrofon ve hře Phasmophobia není pro hraní nutná, ale rozhodně přispívá k atmosféře. Rozpoznávání řeči ve hře vám umožní komunikovat s duchy pomocí desky Ouija a Spirit Boxu. Hráči spolu mohou hovořit i bez použití dalších komunikátorů. Hráč, který odejde, bude navíc méně slyšet, což ještě umocňuje efekt pobytu ve strašidelném domě.

Chcete-li zkontrolovat, zda hra správně interpretuje slova namluvená duchem, přejděte do nabídky možností a poté na kartu Zvuk. Tam můžete zkontrolovat, zda je Phasmophobia přiřazen správný mikrofon. V téže můžete spustit test, který potvrdí, zda mikrofon funguje a rozpozná hlas. Stačí kliknout na tlačítko “Test” a poté do mikrofonu namluvit “Dej nám znamení” v závislosti na nastaveném jazyce.

nefunkční mikrofon phasmophobia

Pokud se na tabuli zobrazí zpráva ” We heard you!”, znamená to, že mikrofon je správně nakonfigurován. Pokud hra váš hlas nerozpozná, zkontrolujte, zda je mikrofon v systému nastaven jako výchozí.

Za tímto účelem přejděte na ovládací panel a poté na kartu Hardware a zvuk. V seznamu dostupných možností klikněte na položku “Sound” (Zvuk). Mělo by se otevřít nové okno s několika kartami. Z dostupných karet vyberte možnost “Recording” (Nahrávání) a podívejte se, zda je vedle mikrofonu, který používáte ke komunikaci ve hře, zelená ikona. Pokud ne, stačí kliknout pravým tlačítkem myši na požadovaný mikrofon a v seznamu kliknout na možnost “Set as default device” (Nastavit jako výchozí zařízení). Jakmile je mikrofon nakonfigurován, resetujte hru a znovu spusťte test.

Jak opravím mikrofon v aplikaci Phasmophobia?

Je možné, že ani funkční mikrofon nezaznamená hlas v režimu Phasmophobia. Důvodem může být absence nainstalovaného jazykového balíčku v systému Windows. Hra využívá rozpoznávání hlasu zabudované v systému, takže pro rozhovor s duchy ve hře je nutná přítomnost příslušných ovladačů. Chcete-li nainstalovat jazykový balíček, přejděte do nastavení systému Windows a poté na kartu Čas a jazyk. Dalším krokem je přechod na kartu Řeč, která se nachází v levé části obrazovky.

phasmophobia jak nastavit mikrofon

Na kartě Řeč přejděte dolů do části Nainstalované hlasové balíčky. Pokud tam není žádná položka, je třeba přidat hlasové balíčky v části Správa hlasů. Stačí kliknout na tlačítko vlevo a z rozevíracího seznamu vybrat požadovaný jazyk. Phasmophobia rozpoznává hlasy v několika jazycích, takže se vyplatí zvolit preferovaný jazyk a navíc angličtinu. Po instalaci balíčku je dobré počítač resetovat a poté v možnostech hry spustit test rozpoznávání hlasu.

Phasmophobia nedetekuje mikrofon – co dělat?

Upozorňujeme, že Phasmophobia je hra v předběžném přístupu ve službě Steam, takže se v ní mohou objevit různé chyby. Pokud i přes správnou konfiguraci Phasmophobia nedetekuje mikrofon, stojí za to zkusit hru jednoduše resetovat. Velmi často se ukáže, že problém způsobují programy spuštěné na pozadí, které také používají mikrofon, například Discord nebo Audacity. Před spuštěním hry se vyplatí tyto aplikace vypnout, aby měla Phasmophobia plnou kontrolu nad mikrofonem.

phasmophobia nefunkční mikrofon

Existuje také skupina hráčů, kteří měli problémy s mikrofonem ve hře Phasmophobia, když spustili službu Steam jako správce. Pokud žádná z výše uvedených rad nepomohla, pak problém může vyřešit spuštění služby Steam bez práv správce. Před zapnutím hry je také dobré zkontrolovat, zda je v systému nainstalována nejnovější aktualizace, a ujistit se, že máte nainstalovány nejnovější ovladače mikrofonu.

5/5 - (15 votes)
Sdílejte tento příspěvek!
Bigosik
Bigosik

Jsem fanouškem mnoha her různých žánrů - od simulací přes plošinovky až po střílečky. Nejvíce času jsem rozhodně strávil v simulátorech, kde jsem vytvářel jednu generaci za druhou (zejména v The Sims 2), a v Minecraftu, kde jsem stavěl spoustu budov a prozkoumával svět.

Articles: 18

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *